Biżuteria z topazami – poradnik dla kupujących

Biżuteria z topazami – poradnik dla kupujących

Tutaj znajdziesz topazy

Topaz jest jednym z najbardziej wytrzymałych minerałów na świecie, dzięki czemu jest stosowany do produkcji tarczy ściernych. Poza tym jest także wymieniany wśród najładniejszych kamieni, zaś jego właściwości od lat są cenione przez złotników i nabywców ozdób. Może mieć najróżniejsze kolory – od białego, przez czerwony, aż po nasycony fiolet. Jest cennym kamieniem – występuje wyłącznie w Brazylii, na Syberii, w Afryce oraz Europie Wschodniej. Przez jubilerów bywa zazwyczaj przygotowywany szlifem fasetkowym, co dodaje mu oryginalnych walorów estetycznych.

Biżuteria z topazami – co czeka na nas w salonach?

Kolor topazu jest powodem, dla którego jest on wykorzystywany przede wszystkim do wyrobu biżuterii ze srebra – świetnie łączy się z tym kruszcem. Należy przy tym dodać, iż na rynku znajdziemy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – sprzedawane są również wersje złote. Biżuteria z topazami to zazwyczaj kolczyki oraz wisiorki, jednak jubilerzy wytwarzają również inne produkty. Para złotych kolczyków z topazami to często koszt rzędu tysiąca PLN, natomiast na srebrne wydamy czasem sześć razy mniej.

Gdzie kupić biżuterię z topazami?

Ze względu na ich właściwości, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. By znaleźć wersje najbardziej odpowiadające danym upodobaniom warto więc udać się do paru salonów – a to wymaga dużo czasu. By tego się ustrzec, warto postawić na kupno online. Będzie to wyjście znacznie prostsze, a poza tym korzystając z internetu mamy szansę także znaleźć pierścionki czy wisiorki w niższych cenach.