pierścionki zaręczynowe kraków

Co warto wiedzieć o pierścionkach zaręczynowych?

Kiedy znajdziesz partnerkę, z którą postanowisz spędzić resztę życia, w końcu podejmiesz decyzję o ślubie. Przedtem jednakże następuje ta długo wyczekiwana przez większość pań chwila – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – symbol wieczności

Sprezentowanie kobiecie pierścienia to niesłychanie stary obyczaj, sięgający przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki są w formie koła, które reprezentuje wieczność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, zwanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wypływa z wiary, iż od tego palca prowadzi żyła prowadząca prosto do serca, nazywana “vena amoris”. Powszechnie uważa się, że to Grecy sprowadzili do Europy zwyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych. Na początku sporządzano je z trzciny, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich wyrobu metali, w głównej mierze żelaza. Kosztownymi pierścionkami ze złota lub srebra obdarowywano wyłącznie wtedy, gdy mężowie pragnęli zaprezentować swoje pełne zaufanie do partnerki. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu łączymy ze złotem, drogimi kamieniami i platyną, aczkolwiek materiały te tak naprawdę szeroko stosuje się do ich wytwarzania dopiero od kilku stuleci, natomiast znamienny wzrost ich powodzenia można zauważyć w XX w.

Kamienie szlachetne, platyna, a także drewno – nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Oczywiście wymarzona biżuteria zaręczynowa to pierścień z platyny ze sporym brylantem, jednakże potencjał swobodnego dobierania różnych kamieni i metali jest szeroki. Prócz diamentów wykorzystuje się szafir, topaz bądź rubin. Niektórzy wybierają tańsze metale, jak stal damasceńską, tytan, srebro, jak również drewno, jednak nadal na rynku przeważają pierścionki wytworzone z platyny i rozmaitych typów złota (białego, żółtego i różowego).
Ile powinniśmy środków przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n popularne było opinia, że mężczyzna ma obowiązek zapłacić na niego minimum dwumiesięczną pensję. Cena pierścionka zależna jest od kilku elementów: designu, wykorzystanego kamienia, surowca czy ilości karatów, skutkiem tego każdy odszuka ładny, niepowtarzalny pierścionek w określonym budżecie. Miejmy jednakże na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy ma być w pierwszej kolejności symbolem zaangażowania oraz uczucia, więc jego koszt nie ma wielkiego znaczenia. Istotne jest to, czy przypadnie do gustu naszej narzeczonej.

Siedziba firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]