Kolczyki z ametystami

Kolczyki z ametystami

Jeśli chcesz kupić biżuterię z ametystami, powinieneś odwiedzić ten adres

Ametyst to według wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Korei, Meksyku, Madagaskarze i Zimbabwe. Jego złoża znajdują się również w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami znajdziecie na www.ametysty.com.pl.

Kiedy włożyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu odegrała swoją niemałą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Pisma Świętego. Berło brytyjskich władców było inkrustowane ametystami, a w watykańskim skarbcu po dziś dzień znajduje się papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można zakładać na ważne uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w takim zestawieniu prezentuje się szczególnie imponująco.

Właściwości biżuterii z ametystami

Ametyst nazywany jest kamieniem relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym przepięknym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i estetykę, lecz również z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Na temat energii tego kamienia ozdobnego najlepiej wyrobić sobie własne zdanie.