Prawie jak diament – biżuteria z cyrkoniami

Prawie jak diament – biżuteria z cyrkoniami

Jeśli szukasz cyrkonii, skieruj się na ten adres.

Podczas dzieła ozdabiania biżuterii powszechnie stosuje się najpiękniejsze kamienie szlachetne. Stanowią one olśniewający dodatek, a przy okazji znacznie zwiększają cenę tworzonego dzieła. Konsekwencją tego jest dość wąskie grono ludzi mogących pozwolić sobie na prawdziwe klejnoty wśród zgromadzonych zbiorów. Istnieją oczywiście także alternatywy dla mniej zamożnych osób.

Czym są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi w naturze są wytwarzane w pełni syntetycznie. Z powodu zbliżonych właściwości oraz wyglądu jest jedną z najlepszych alternatyw dla diamentów. Zwykle cyrkonia jest bezbarwna, ale okazy zawierające niestandardowe minerały mogą posiadać dowolne barwy, czy też nawet zmieniać się dzięki działaniu światła. Ze względu na wymienione cechy estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i stomatologia – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie znalazły powszechne zastosowanie jako ozdoby w jubilerstwie, ale nie jest to oczywiście jedyne ich zastosowanie. Przykładowo, wykorzystuje się je w medycynie (jako przejściowe wypełnienie zębów mlecznych), do mierzenia pH w ekstremalnych temperaturach czy też przemyśle. W przeszłości, dzięki posiadanym właściwościom wykorzystywane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie misje kosmiczne. Jeśli jednak zaintrygowani jesteśmy najczęściej pojawiającą się formą cyrkonii, czyli biżuterią, kupić ją można na przykład za pomocą internetu.