Topaz mistyczny – biżuteria na wszystkie okazje

Topaz mistyczny – biżuteria na wszystkie okazje

Chcesz nabyć topaz mistyczny? Sprawdź www.mystictopaz.pl

Niepowtarzalny blask oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem miłośników biżuterii. Choć na początku łatwo pomylić się, iż to odmienny minerał, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego oryginalne walory są skutkiem specjalnej techniki produkcji – naturalny topaz jest podczas niej wystawiany na wpływ gorąca i pokrywany cienką warstwą kruszcu szlachetnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego barwę?

Barwy, które ma topaz mistyczny zależne są w szczególności od metalu, z którym jest połączony. Najczęściej spotykany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia zaś, iż kamień przybiera fioletowy odcień, błękitny z kolei jest efektem rozgrzania topazu bez jakichkolwiek domieszek. Najlepsze skutki przynosi wykorzystywanie białego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej lub na Syberii.

Topaz mistyczny – nie tylko do wieczorowych strojów

Jak przed momentem wspomnieliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Często stosują go więc do wyrobu wisiorków, kolczyków czy innych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie tylko do eleganckich strojów – doskonale prezentuje się również w pracy. Nie bez znaczenia jest też różnorodność barw, sprawiająca, że łatwiej możemy wybrać ozdoby do swojego stroju.