Wisiorki srebrne – duży wybór

Wisiorki srebrne – duży wybór

Srebrne zawieszki zamówisz na wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez złotników materiałów. Nie powinno to zaskakiwać – jest miękkie, świetnie się prezentuje, a także cechuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej ochrony – surowiec ten okazuje się naprawdę delikatny, w związku z czym możemy uszkodzić. Jak więc troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla srebra okazują się szkodliwe. W kontakcie z nimi surowiec może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie należy więc używać ich do pielęgnacji biżuterii, a podczas prac domowych koniecznie powinniśmy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Gdzie trzymać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy znaleźć pudełka wykładane od środka miękkim materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Srebro niezbyt dobrze reaguje też na kontakt z wilgocią czy promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że wyblaknie albo zmieni kształt. Zanim włożymy kilka przedmiotów do pudełka, musimy wcześniej owinąć je delikatną szmatką lub włożyć do foliowego worka.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra powinniśmy wykorzystać ciepłą wodę z solą – doskonale usuwa powstający na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego sprawdzą się również wódka, białko kurze oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii musimy korzystać z miękkich szmatek – twarde mogą porysować fakturę.