akcesoria szalunkowe, ściąg szalunkowy

Co warto wiedzieć o akcesoriach szalunkowych?

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wspierania deskowań i przydają się na placach budów. Jakie produkty używa się podczas szalowania? Czemu warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

By szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były ustawione w prawidłowy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują aktualnie wiele materiałów służących do wzmacniania szalunków, między innymi ściągi szalunkowe, sworznie napinające, napinacze rygla, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, nakrętki, rurki dystansowe, stożki i korki oraz listwy pozycjonujące czy fazujące. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala zachować odpowiedni odstęp między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako uchwyty pozwalające spiąć szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią także dystanse umożliwiające utrzymanie optymalnej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób pominąć też ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Czemu warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych. Sklepy te oferują wysokiej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Rasto, Peri czy Tekko i można je nabyć w przystępnych cenach.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]