Dlaczego warto postawić na ekologiczne domy drewniane

Dlaczego warto postawić na ekologiczne domy drewniane

Chcesz zamówić domy drewniane Kraków? Wejdź na http://domygoralskie.com/eko.html

Jeszcze nie tak wcale dawno temu bardzo dużą popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie Polski domy z pustaków kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl proste pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to najlepsze rozwiązania. Dlatego naprawdę chętnie decydujemy się na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od dawna postrzegane są jako ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na ekosystem. W domach drewnianych nie używa się materiałów syntetycznych. Z uwagi na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, aby tego rodzaju dom ocieplić. Nie jest wykorzystywana także papa. Dzięki temu domy z drewna w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają zalety?

Domy tego rodzaju bardzo dobrze komponują się z naturalnym otoczeniem. Bardzo dobrze prezentują w sąsiedztwie swojskiego krajobrazu oraz wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat zapewnia doskonałe samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach wybudowanych z drewna panuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Jest ono też świetnie natlenione. Domy drewniane doskonale nadają się dla alergików, chorych na astmę i osób walczących z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz niezwykle piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, by zdecydować się właśnie na nie.

Siedziba firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]