Jeśli chcesz zamówić dźwigar, koniecznie wejdź na sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html.
Szalunki to konstrukcje potrzebne na wielu budowach. Dzięki nim możliwe jest modelowanie właściwego kształtu murów wylewanych z betonu, a także wykonanie w nich otworów na drzwi i okna. Szalunki okazują się też niezastąpione przy budowie stropów – wtedy ich najważniejszym modułem są dźwigary. Bez ich wykorzystania nie byłoby możliwe wzniesienie jakiegokolwiek wielokondygnacyjnego budynku. Dzięki dźwigarom sklepienie nie zapada się kilka chwil po wylaniu i jest w stanie zastygnąć. Z jakich surowców wytwarza się dźwigary? Jak można je kupić?
Z czego produkowane są dźwigary?
Dźwigar narażony jest na potężne, sięgające kilkudziesięciu ton obciążenia. Skutkiem tego jego najważniejszą cechą jest trwałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość produkcji oraz rodzaj użytych w tym celu surowców. Muszą one być właściwie wyselekcjonowane i sprawdzone pod kątem odporności na spore obciążenia. Najlepszym surowcem jest lite drewno takich drzew jak topola, buk, sosna i olcha. Niezmiernie ważne jest także stosowne zaimpregnowanie dźwigarów, które ochroni je przed negatywnym wpływem wody, klejów i pozostałych ciekłych chemikaliów używanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio niszczą strukturę drzewa.
Dźwigary – można je wypożyczyć
Firmy, które regularnie zajmują się wznoszeniem wielokondygnacyjnych budynków posiadają swoje dźwigary. Ich zakup oraz magazynowanie generuje jednakże pewne koszty. Natomiast przedsiębiorstwa, które od czasu do czasu podejmują się zleceń tego rodzaju, mogą uniknąć nadmienionych problemów. Najlepszym wyjściem dla nich będzie skorzystanie z oferty podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, a także innych modułów konstrukcji szalunkowych.
Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków
Mob.: +48 690 999 204
E-mail:
[email protected]