O zaletach usługi wynajmu szalunków

O zaletach usługi wynajmu szalunków

Sprawdź ofertę wypożyczalni szalunków Kraków.

Szalowanie to jedna z najchętniej wykorzystywanych w budownictwie technologii. Na czym polega? Szalunek to pewnego typu forma, którą wypełnia się betonem – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki bardzo często budowane są z drewna, lecz można zaobserwować również konstrukcje zrobione z metalu, a niekiedy również tworzyw sztucznych. Innymi ważnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, które pozwalają na osiągnięcie odpowiednich rezultatów. Jednak ze względu na spore koszty nie zawsze firmy remontowe mają własne szalunki. Kiedy będą potrzebne, mogą bowiem zwyczajnie je wynająć – tym bardziej, że wynajem szalunków to obecnie bardzo popularna usługa.

W jakich przypadkach postawić na wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków okaże się trafionym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak przed chwilą nadmieniliśmy, będą one w tym celu niezbędne. Jeśli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą danej firmy, warto sprawdzić zalety, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy go wybrać? Głównie ze względów finansowych – wynajęcie szalunków kilka razy do roku jest bardziej korzystne niż ich kupno. Dobrze wspomnieć także o komforcie, gdyż przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować pokaźne koszty.

Która firma zapewni wynajmem szalunków?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, warto dobrze zastanowić się nad tym, która firma nam je wypożyczy. Jak ją znaleźć? Najlepiej wybrać usługi firmy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlanych – dzięki temu zyskamy gwarancję tego, iż szalunki będą wytrzymałe oraz funkcjonalne. Bardzo ważna będzie również dbałość o kontrahenta – w sytuacji, gdy coraz bliższy jest czas rozpoczęcia robót nie możemy zaakceptować spóźnienia. W przypadku wątpliwości warto natomiast skorzystać z internetu, by dowiedzieć się, co o ofercie danej firmy sądzą wcześniejsi klienci.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]