podpory szalunkowe, podpory Peri

Podpory szalunkowe – co warto o nich wiedzieć?

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. W jaki sposób są wykorzystywane? Kiedy warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich przeznaczenie

Pośród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy typ wykorzystywany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu można zalać strop betonem i stosowne jego uformowanie. Istotną rolę pełnią również drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezbędne w czasie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można je stosować w różnych sytuacjach. Zwykle w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm lub od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się wysoką trwałością, są również łatwe w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są szerokie. Pośród czołowych producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, jak również części wykonywane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na specjalną adnotację zasługują podpory Peri wyróżniające się przemyślaną strukturą, znakomitą jakością oraz prekursorskimi rozwiązaniami. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do wykorzystywania nawet w ciężkich warunkach. Obecnie dużo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny sprawiają, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Wypożyczenie podpór stropowych to też oszczędność czasu.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]