Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Dowiedz się, gdzie zamówić sklejki szalunkowe.

Deski szalunkowe to istotny moduł instalacji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski z drewna lub płyty wyprodukowane z innego surowca, jakkolwiek na ogół wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem postawić domy ze ścianami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki mają także zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają utworzenie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie możemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół wykorzystywane były deski z litego drewna. Te jednak były drogie, a jednocześnie nie posiadały stosownych parametrów – przede wszystkim niezbyt dobrze radziły sobie z wilgocią. Dlatego współcześnie używana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z różnych gatunków drewna – zazwyczaj z brzozy, olchy lub topoli. W ofercie producentów znajdziemy różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji wykorzystuje się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeżeli nie możesz kupić

Firmy budowlane posiadają zazwyczaj swoją sklejką szalunkową wraz z elementami pozwalającymi na jej łączenie. Jeśli jednak planujemy budowę domu lub garażu na własną rękę, nie ma konieczności zakupu wszystkich części szalunków – można je wypożyczyć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma służy również wynajmem innych akcesoriów potrzebnych do ustawienia szalunków – m.in. głowic oraz łączników.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]