Raport danych pozafinansowych – czy jest potrzebny?

Raport danych pozafinansowych – czy jest potrzebny?

Odszukaj profesjonalistów, którzy wykonają raport danych pozafinansowych.

Raporty danych pozafinansowych bywają coraz częściej przygotowywane przez różne przedsiębiorstwa. Na ich stworzenie najczęściej stawiają największe marki – państwowe kompanie lub światowe firmy, ale docenia się je też w nieco pomniejszych spółkach. Najczęściej spotykanym typem raportu danych pozafinansowych jest CSR, a więc raport odpowiedzialności socjalnej. Z danych, jakie w nim znajdziemy można dowiedzieć się przykładowo jak rozkładają się proporcje kobiet i mężczyzn w radach nadzorczych, jak istotna jest dla firmy przyroda oraz w które kampanie społeczne lokuje środki. Dlaczego jednak warto przygotować raport danych pozafinansowych? O jakich rzeczach nie zapominać przy jego publikacji, aby dał spodziewane skutki?

Czemu warto przygotować raport danych pozafinansowych

Na raport danych pozafinansowych dobrze zdecydować się zwłaszcza ze względu na postrzeganie korporacji. Wydając raport CSR tworzymy image marki odpowiedzialnej, zaś to wpływa tak na zwiększenie liczby kontrahentów, jak i brak trudności z przyznaniem późniejszych pożyczek. Raport danych pozafinansowych także umożliwia zbudowanie więzi z lokalnymi społecznościami i władzami, a to jest bardzo ważne dla każdej marki – zarówno lokalnych spółek, jak i międzynarodowych korporacji.

Atrakcyjny raport danych pozafinansowych

Opracowanie raportu danych pozafinansowych przyniesie spodziewane efekty wyłącznie wówczas, kiedy jego wyniki wydamy w atrakcyjnej estetycznie formie. Z tego powodu po opracowaniu danych, warto zlecić przygotowanie publikacji raportu sprawdzonej agencji graficznej. Przez to ewentualni kontrahenci łatwo znajdą najistotniejsze dane, co w ogromnej mierze wpływa na ich zdanie o firmie. Nie zapominajmy również, iż raport danych pozafinansowych jest elementem strategii kształtowania wizerunku firmy – powinien więc być podobny do wydawanych przez nią materiałów reklamowych.

Siedziba firmy:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]