Co można leczyć laserem wysokoenergetycznym?

Co można leczyć laserem wysokoenergetycznym?

Laser wysokoenergetyczny cena. Więcej na http://tinyurl.com/y85gqwee.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika, która stosuje silnie skoncentrowaną wiązkę podczerwieni. Po przyłożeniu do skóry pacjenta specjalnej sondy podłączonej do aparatu, dociera ona do głębokich tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na redukcję odczuwania bólu, jak również przyczynia do poprawienia krążenia, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta technika leczenia jest coraz szerzej stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go stosujemy?

Laser wysokoenergetyczny może być stosowany do rehabilitacji prawie każdej części ciała. Nieraz jest wykorzystywany przez ekipy opiekujące się zawodowymi sportowcami – doskonale nada się jako środek minimalizujący uczucie bólu po treningach i leczący skutki kontuzji takie jak: zapalenia, skręcenia stawów czy naderwania wiązadeł. Poza medycyną sportową, lasery wysokoenergetyczne są też używane m.in. w leczeniu haluksów, rwy kulszowej, dyskopatii szyjnej oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest również pomocny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są wytwarzane przez specjalne aparaty. Do tych urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mogą mieć różną konstrukcję i, co za tym idzie, różny sposób działania. Wyróżnia się między innymi sondy punktowe, prysznicowe, a także skanerowe wysyłające podczerwień lub światło ze spektrum czerwonego.

Siedziba firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]