Działanie aparatów do magnetoterapii

Działanie aparatów do magnetoterapii

Tu uzyskasz więcej szczegółów o magnetoterapia aparat.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości oraz indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się różne oddziaływanie, aczkolwiek wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Bezsporną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie odnowy tkanek przy zabiegach ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Poza tym magnetoterapia pomaga także w stanach zapalnych, poprawia krążenie, zmniejsza obrzęki i redukuje ilość wolnych rodników.

Jak działają aparaty do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które następnie jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio leczonych części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii umożliwiają wykorzystanie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i znacznie usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – zastosowanie

Aparat do magnetoterapii to istotny element wyposażenia gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na duże gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, zwykle jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak podkreślić, że w sprzedaży znajdziemy też modele mobilne, doskonale nadające się do pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te mają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Siedziba firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]