Implanty zębów – dlaczego warto się zdecydować?

Implanty zębów – dlaczego warto się zdecydować?

Dawniej osoby, które z różnych powodów straciły uzębienie, zmuszone były do tego, aby korzystać z protez. Nie było to oczywiście najlepsze wyjście, gdyż protezy wymagają pracochłonnej opieki, zaś ich zakładanie nie będzie bardzo komfortowe. Z tego powodu tak dużym uznaniem cieszą się implanty, które są zdecydowanie wygodniejsze, lecz także wykazują sporo innych atutów. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie trwałych efektów, minimalizując do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak wygląda zabieg wykonania implantów zębowych, jakie typy są wykorzystywane przez dentystów implantologów i jak znaleźć lekarza, który wykona nam implanty zębów.

Współczesne metody implantologii

Współcześnie implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 1 cm i trochę krótsze, a więc 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nanotechnologia zaś umożliwia znaczące zmniejszenie okresu dochodzenia do siebie – chory nie notuje żadnych bólów nawet po 3 miesiącach. Do tej pory powinien wykorzystywać zimne kompresy, zaś od razu po operacji – unikać tytoniu, bardzo ciepłych dań oraz napojów wyskokowych. Istotne będzie też wykorzystywanie odpowiednich preparatów, które zwalczają opuchliznę i dyskomfort.

Skuteczna i bezbolesna implantologia

Implantologia wywiera spory wpływ na komfort życia pacjentów – dlatego tak ważne jest to, by znaleźć odpowiedniego stomatologia. Jak jednak uniknąć niemiłych niespodzianek i trudności ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy zlecając wszczepienie implantów zębów dentyście z dużym doświadczeniem oraz korzystnymi opiniami wcześniejszych pacjentów. Gdzie je wyszukać? W szczególności w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu dentystycznego na pewno znajdziemy ważne wskazówki.