Jak oczyścić powietrze w domu – jonizator powietrza

Jak oczyścić powietrze w domu – jonizator powietrza

Próżno szukać kogoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To uczucie świeżości nadają jony ujemne, które tworzą się m.in. w wyniku wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a także uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu pozytywnie wpływają na nasze zdrowie i środowisko, oczyszczają powietrze oraz neutralizują niemiłe zapachy.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja może nastąpić w wyniku emitowania ogromnej ilości ciepła, wyładowania elektrycznego albo wpływu intensywnego pola magnetycznego. W dzisiejszych czasach większa część z nas żyje w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, jak laptopy, telewizory czy kopiarki, które emitują pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Dobre aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, powstają przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach mocno zurbanizowanych z roku na rok jest coraz mniejsza. Dlatego żeby na powrót poczuć czystą i orzeźwiającą atmosferę w mieszkaniu, trzeba użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zastosowanie

Jonizacja wykorzystywana jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wychwycić pyły zawieszone PM2.5 i 10, niebezpieczne mikroorganizmy i wirusy czy dym z papierosów. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam odpowiednio wypocząć i cieszyć się życiem pełną piersią. Mając na uwadze to, iż ujemnie zjonizowane powietrze redukuje poczucie permanentnego znużenia i podnosi ogólną wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w biurach, przychodniach medycznych, szkołach czy urzędach, a więc tam, gdzie istotne jest skupienie się na wykonywanych zadaniach.