Jak przebiega wybielanie zębów w gabinecie

Jak przebiega wybielanie zębów w gabinecie

Lśniące i śnieżnobiałe zęby to marzenie wielu osób. Niestety bakterie nieustannie wpływają na nasze szkliwo i powodują, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne wystarczają. Jak przywrócić wspaniały uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – lampa czy pasta?

Szczotkowanie zębów po jedzeniu i piciu pomaga zachować zdrowe szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznym wyglądem. Bakterie i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają prezentować się estetycznie. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (żele, soda oczyszczona, lakiery), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna ma szereg metod, które przywracają zębom naturalny odcień. Jakie zabiegi są w tym momencie najpopularniejsze? Lekarze szczególnie zalecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która przynosi znakomite rezultaty już po 3 sesjach. Światło emitowane przez lampę jest zupełnie bezpieczne dla człowieka.

Wybielanie zębów nawet o kilkanaście tonów

Jak wygląda wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w uzębieniu nie ma ubytków. Następnie przy pomocy specjalistycznego szablonu określa się barwę zębów przed wybielaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Kluczowy jest także dobór właściwego odczynu żelu. Środek aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny usuwając nieestetyczne zażółcenia. Lampa BEYOND wybiela zęby nawet o kilkanaście odcieni, rezultaty są więc niesamowite i utrzymują się do 3 lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej tydzień. Świetne efekty przynosi także wybielanie zębów za pomocą lampy LED.