Po więcej informacji o zabiegu femtoLasik skieruj się tutaj.
Laserowa korekta wzroku to teraz najbardziej popularna forma korekcji astygmatyzmu, presbiopii, krótkowzroczności i dalekowzroczności, jednakże niewiele osób jest świadomym tego, iż zabiegi te są wykonywane przy pomocy różnych technik.
Metoda FemtoLASIK – bezinwazyjna, bezpieczna, a przy tym bezbolesna metoda korekcji wzroku
Zabieg FemtoLASIK (popularnie zwany także All-Laser-LASIK) to nie wywołująca bólu, bezinwazyjna i całkowicie bezpieczna metoda korekcji takich wad jak astygmatyzm (do 6 dioptrii), nadwzroczność (do +4 dioptrii), krótkowzroczność (do -10 dioptrii) oraz u niektórych pacjentów presbiopia. Sam zabieg nie jest długi – wprawny optometrysta potrafi przeprowadzić go w kwadrans. Plusem tego zabiegu jest to, że pacjent dość szybko odzyskuje ostrość widzenia – zasadniczo w ciągu 24 godzin od zabiegu może podjąć na nowo swoje normalne zadania. Zabieg przeprowadza się w 2 etapach i w przeciwieństwie do metody LASIK, tutaj rogówki nie nacina się za pomocą mikrokeratomu. Podczas zabiegu FemtoLASIK na początku za pomocą lasera femtosekundowego odseparowuje się płatek rogówki o grubości mniej więcej 0,1 milimetra, a w drugiej fazie przeprowadza się formowanie rogówki z wykorzystaniem lasera excimerowego.
Pewną odmianą zabiegu FemtoLASIK jest FemtoLASIK Topoguided, gdzie praca lasera excimerowego jest dostosowana do każdego pacjenta. Przed rozpoczęciem zabiegu optometrysta wykonuje mapę rogówki i na jej bazie programuje wszelkie ruchy lasera. Ten typ zabiegu wykonuje się u pacjentów z nadwzrocznością oraz astygmatyzmem, których układ optyczny cechuje się nieszablonowym kształtem.
Zabiegi EBK i LASEK
Rzadziej stosowane metody korekty wzroku to m.in.:
LASEK – przeprowadzany jest u osób, u których z przeróżnych przeciwwskazań nie jest rekomendowane użycie metody FemtoLASIK. W metodzie LASEK płat nabłonka rogówki ściągany jest nie laserem, a alkoholem.
EBK, w którym po znieczuleniu oka z rogówki zdejmuje się nabłonek (odbudowuje się on później samoistnie), a w następnej kolejności kształtuje się rogówkę z użyciem lasera excimerowego. EBK nazywana jest zabiegiem powierzchniowym, bowiem nie dochodzi do ingerencji w głębokie warstwy rogówki. Metodę tę można jednak zastosować tylko do korekcji mniejszych wad wzroku.
Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]