Korekcja wad wzroku – nie tylko okulary

Korekcja wad wzroku – nie tylko okulary

Kliknij tutaj po więcej informacji o korekcji wzroku.

Zdrowe oczy to gwarancja wysokiego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się problematycznych i częstokroć niebezpiecznych dla zdrowia chorób oczu. Kto powinien poddać się leczeniu wad wzroku?

Korekta wzroku – procedura bezpieczna i nieinwazyjna

Do niedawna korekta wzroku sprowadzała się do zakładania soczewek kontaktowych ewentualnie okularów. Od kilku lat dostępne są jednak innowacyjne metody korekcji umożliwiające leczenie jaskry, dalekowzroczności, presbiopii, a także szeregu pozostałych chorób. Szczególnie rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku, która wyróżnia się wysoką efektywnością. Taka korekcja wad wzroku jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezpiecznym, a pacjent prędko wraca do zwykłych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, gdzie zatrudniona jest wykwalifikowana kadra lekarzy, specjalizujących się w nowoczesnych sposobach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta pomoże postawić diagnozę, wybrać stosowną procedurę leczenia i usunąć wadę wzroku. Lekarze działający w klinice okulistycznej korzystają z najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego, dlatego mogą wykryć nawet mało rozpowszechnione choroby oczu.

Z jakimi przypadkami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne zajmują się także terapią innych chorób, takich jak np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Najnowsze techniki jego leczenia polegają między innymi na modelowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Prócz tego specjaliści wykonują pomiar ciśnienia oka, będący testem użytecznym w diagnozowaniu jaskry, stanów zapalnych i pozostałych niebezpiecznych schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się także mapy rogówki – jest to potrzebne przed operacją zaćmy lub innymi zabiegami laserowymi. Korekta wad wzroku to naturalnie nie wszystko – lekarze okuliści radzą sobie także z innymi kwestiami, np. usuwaniem kaszaków bądź ciała obcego z oka.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]