Kto musi wykonywać badania wysokościowe?

Kto musi wykonywać badania wysokościowe?

Na http://www.testypsychologiczne.com.pl dowiesz się, kto ma w swojej ofercie badania wysokościowe Bielsko Biała.

Za pracę na wysokości uznaje się wykonywanie czynności na wysokości przekraczającej trzy metry nad podłogą czy gruntem. Dotyczy to zatem prac głównie budowlanych, ale też pracowników wykonujących roboty remontowo–budowlane, elektryków oraz przedstawicieli wielu innych branż. Jak przebiegają tego rodzaju badania?

Co kontrolują badania wysokościowe?

Praca na wysokości, mimo iż zgodnie z przepisami BHP musi odbywać się z używaniem odpowiednich akcesoriów, nie należy do bezpiecznych, w związku z tym badania wysokościowe mają wykazać, jeśli ktoś nie może jej wykonywać. Pracy takiej nie powinny wykonywać osoby mające skłonności do zawrotów głowy, narzekające na zaburzenia równowagi bądź wykazujące kłopoty ze wzrokiem. W sferę badań wysokościowych wchodzi więc pełna diagnostyka z zakresu neurologii, okulistyki oraz laryngologii (co ma związek z równowagą i błędnikiem). Badania przeprowadza się poddając osobę badaną nieskomplikowanym testom przy wykorzystaniu odpowiednich urządzeń. Podczas badań można też wykryć kłopoty do tej pory niezdiagnozowane, będące zaś poważnym przeciwwskazaniem do robót na wysokościach, ich wykonanie ma więc szczególne znaczenie. Nie trzeba martwić się, iż konieczne będzie poświęcenie na te badania dużo czasu, ponieważ jest możliwość przeprowadzenia pełnej diagnostyki nawet podczas jednego dnia.

Badania wysokościowe – jak często je wykonywać?

Badania wysokościowe trzeba zrobić przed rozpoczęciem wykonywania pracy na wysokości, ale nie oznacza to, że wystarczy wykonać je jednorazowo. Mając na uwadze, iż podczas pełnienia obowiązków stan zdrowia może się pogorszyć, a także, iż taki jest obowiązek nakazany przez prawo, badaniom wysokościowym trzeba poddawać się co 2-3 lata. Pracownicy, którzy przekroczyły 50 lat, są zobowiązani natomiast wykonywać je co roku.

Siedziba firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-300 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]