Leczenie stożka rogówki – jak przebiega zabieg?

Leczenie stożka rogówki – jak przebiega zabieg?

Wejdź na https://bit.ly/3hGaWPR, aby otrzymać informacje dotyczące stożka rogówki Kraków.

Keratoconus, nazwany inaczej stożkiem rogówki, to schorzenie, które w dużym stopniu ogranicza normalne funkcjonowanie – pogarsza jakość widzenia oraz może powodować kolejne choroby oczu. We współczesnych klinikach okulistycznych okuliści potrafią jednak poradzić sobie z tym problemem. Jak więc winna przebiegać korekta stożka rogówki?

Stożek rogówki ujawnia się już w 30. roku życia

Rogówka to transparentny element gałko ocznej, który mocno ogniskuje promienie światła. Leży przed tęczówką i jest ukrwiona w niewielkim stopniu, jednak ma dużo nocyceptorów. W okolicy 30. roku życia może ulec zniekształceniu polegającemu na uwypukleniu oraz ścieńczeniu w centralnej części. Dzieje się tak na skutek osłabienia tkanki, która, wedle niektórych teorii, ulega działaniu rodników. Stożek rogówki powoduje krótkowzroczność oraz krótkowzroczność, przez co chory widzi znacznie gorzej i staje się nadwrażliwy na promienie światła. Pacjenci uskarżają się też na pieczenie oczu, czasem występuje także podwójne widzenie. Stożek rogówki nierzadko współistnieje z pozostałymi schorzeniami oczu, przykładowo zapaleniem spojówek spowodowanym przez alergię. Na szczęście w dzisiejszych czasach skuteczne leczenie stożka rogówki jest możliwe. We wczesnej fazie wada jest prostowana z użyciem szkieł korekcyjnych albo soczewek kontaktowych, później natomiast konieczne jest przeprowadzenie zabiegu w klinice okulistycznej.

Korekta stożka rogówki – efektywne zabiegi

Korektę stożka rogówki przeprowadza się za pomocą rozmaitych technik. Aktualnie najbardziej skutecznym sposobem na poprawę ostrości widzenia jest wszczepienie pierścieni śródrogówkowych oraz cross linking. Nowoczesne kliniki okulistyczne podejmują się także korekcji stożka rogówki poprzez modelowanie, tj. metodę Topoguided. Znakomite rezultaty zapewniają zabiegi wykorzystujące technologię mapowania rogówki, która pomaga uzyskać regularną powierzchnię tkanki, a to w rezultacie pozwala na niwelowanie miopii albo astygmatyzmu przy pomocy soczewek kontaktowych. Pacjenci mogą także po po odpowiednim czasie udać się na zabieg z użyciem lasera, który całkowicie wyeliminuje wadę wzroku.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]