Wczesne diagnozowanie raka piersi – poznaj projekt  AILIS

Wczesne diagnozowanie raka piersi – poznaj projekt AILIS

Gęste piersi - uzupełnij swoją wiedzę!

Rak gruczołu piersiowego jest chorobą, która każdego roku dotyka ponad milion kobiet we wszystkich zakątkach świata. W dużym odsetku przypadków ten złośliwy nowotwór rozpoznawany jest za późno, co wielokrotnie zwiększa groźbę przerzutów na pozostałe narządy (m.in. układ kostnylub płuca), jak również zgonu. Mimo, iż od dekad prowadzanych jest wiele kampanii mających na celu komunikowanie o potrzebie regularnych badań umożliwiających wczesne diagnozowanie raka piersi, nieprzerwanie na tę chorobę umiera co roku setki tysięcy kobiet, ale także mężczyzn.

Gęste piersi a wczesne diagnozowanie raka piersi

Tak zwane gęste piersi są jednym z powodów trudności z rozpoznaniem nowotworu piersi na początkowym etapie. Charakteryzują się one tym, iż gruczoły mleczne przeważają w nich nad tkanką tłuszczową. Zauważenie guzków w gęstych piersiach jest o wiele trudniejsze – anomalie w tkance nie są wyraziste, dlatego że zarówno gruczoły, jak i guzzmiany nowotworowe, znakowane są na rezultatach badań mammograficznych białą barwą. Zmiany trudno również wyczuć w badaniu dotykiem. Statystyki są więc okrutne – kobiety mające gęste piersi są w większym stopniu zagrożone rozwojem raka piersi, a sam guz nowotworowy diagnozowany jest u nich w szeregu przypadków na późnym etapie rozwoju, co drastycznie obniża szanse skutecznego leczenia.

Urządzenie diagnostyczne AILIS przyczyni się do szybszego oraz tańszego diagnozowania raka piersi

AILIS – start-up medyczno-technologiczny – zaprojektował urządzenie wykrywające zmiany nowotworowe – nawet te najmniejsze – u kobiet posiadających gęste piersi. System analizy tkanek piersi zastosowany w urządzeniu AILIS opiera się na technologii PDI, czyli Parametric Dynamic Imaging (Parametryczne Obrazowanie Dynamiczne). Za sprawą obrazowania układu naczyń krwionośnych i wczesnego ujawniania procesu angiogenezy, dysponuje ona ogromnym potencjałem wczesnej diagnostyki raka piersi. Badanie z użyciem tego przyrządu gwarantuje kobietom całkowity komfort: odbywa się bezdotykowo, bez udziału osób postronnych, a przy tym trwa jedynie kilka minut. W rozwiązaniu opracowanym przez AILIS wyniki badania analizuje AI. Lekarz r bada tylko przypadki, gdzie diagnoza wskazuje na wysokie prawdopodobieństwo rozrostu nowotworu. Wprowadzenie na rynek systemu zaprojektowanego przez zespół AILIS w nieodległej przyszłości przyczyni się do szybszego oraz tańszego diagnozowania raka piersi.

Siedziba firmy:
AILIS
Isalus Sp. z o. o.
ul. prof. Michała Życzkowskiego 14
31-864 Kraków