Zakres działania chirurga stomatologa

Zakres działania chirurga stomatologa

Nie każde choroby uzębienia możemy zlikwidować tradycyjnymi technikami. Jeżeli są one nieskuteczne, jedynym rozwiązaniem bywa zazwyczaj któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego warto wybrać się między innymi w razie konieczności wykonania sztucznych zębów czy koron, uszkodzonych dziąseł, znacznych uszkodzeń uzębienia i schorzeń tkanek miękkich – na przykład wszelkiego typu narośli bądź guzów. Jakie techniki bywają jednak stosowane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza udać się, żeby zabiegi były bezbolesne i nie przytrafiły się nam przykre pomyłki?

Leczenie przeprowadzane przez chirurga stomatologa

Na pewno najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem są ekstrakcje zębów – również tych znacznie uszkodzonych, potrzebujących nacięcia tkanek i dłutowania. W przypadku dużych ubytków lub pacjentów po złamaniach konieczne jest czasem zrekonstruowanie kości – to także wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się także terapią wszelkich zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą guzów lub narośli – a także regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Który chirurg stomatolog będzie najlepszy?

Jak łatwo się domyślić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być źródłem poważnych problemów. Dobrze więc powiedzieć kilka zdań o tym, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog oraz czym kierować się przy szukaniu lekarza. Najistotniejsze będzie z pewnością to, by stosował on tylko innowacyjne urządzenia oraz, co najistotniejsze, środki przeciwbólowe. Sporą wagę ma także nastrój w poradni oraz stosunek dentysty do pacjentów – wiele mówią nam o nim opinie wcześniejszych pacjentów, a te wyszukamy między innymi w internecie lub wśród znajomych.