Jakie filtry powietrza są odpowiednie dla przemysłu?

Jakie filtry powietrza są odpowiednie dla przemysłu?

Szukasz filtru minipleat? Sprawdź https://marss.pl/oferta/filtry-dokladne/filtry-dokladne-minipleat/

Powiedzmy sobie szczerze: jakość powietrza w naszym kraju nie jest dobra. Pod tym względem Polska zajmuje jedno z najdalszych miejsc pośród członków Unii Europejskiej. Codziennie przekazywane są nowe komunikaty o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i stąd też wciąż poszukiwane są efektywne metody, pozwalające poradzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w obiektach, gdzie podtrzymanie czystości powietrza jest ogromnie istotne (przykładowo w budynkach służby zdrowia).

Filtry F7 i F9 – skutecznie eliminują pyły PM2.5 oraz dym tytoniowy

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej efektywności, powszechnie znane i wykorzystywane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych montowanych w domach, urzędach lub biurowcach bardzo dobrze sprawdzą się filtry dokładne minipleat, które zależnie od klasy są w stanie przefiltrować pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki znajdują się w smogu. Nie są dla nich przeszkodą również większe zanieczyszczenia, jak sierść zwierząt, roztocza lub dym tytoniowy. Wybierając filtry dokładne F7 czy F9 warto zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale też na jakość ich produkcji. Te produkowane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ocynkowaną stalową ramę wyróżniającą się znaczną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom temperatury, wilgotności). Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest od strony wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach mini-pleat papier filtracyjny ułożony jest w mini plisy i wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co sprawia, iż produkty te odznaczają się znaczną żywotnością. Filtry minipleat produkowane są w kilkunastu rozmiarach dostosowanych do potrzeb każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – tam gdzie należy zachować wysokie normy sterylności

Do zastosowań przemysłowych wymagane są natomiast filtry o kategorycznie wyższej przepustowości, którą zdołają zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a wytrzymała obudowa, także sporządzona z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wilgoć i zmiany temperatury, co umożliwia wydajną filtrację w wymagających warunkach (nawet do 80°C). Filtry tego typu montowane są wszędzie tam, gdzie powinno się spełnić wyśrubowane standardy czystości powietrza, np. na liniach produkcyjnych w branży farmaceutycznej.

Źródło zdjęcia – marss.pl.

Siedziba firmy:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46