Jak działa internetowy kantor wymiany walut?

Jak działa internetowy kantor wymiany walut?

Koniec bezskutecznych poszukiwań! Kantor online znajdziesz tu.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w kantorze albo w banku – na te pierwsze wciąż można się natknąć w galeriach handlowych czy przy hipermarketach! Aczkolwiek w ekspresowo transformującej się rzeczywistości, konsumenci zapragnęli wymieniać walutę bez potrzeby ruszania się z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, dlatego też pojawiły się kantory online, które na to pozwalają.

Atuty kantoru online

Działanie kantoru internetowego jest równie nieskomplikowane jak tradycyjnego kantoru. Użytkownik wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu środki, które chce wymienić na konkretną walutę. Zaletą kantorów wymiany walut przez internet jest głównie to, że transakcje można zlecać w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie odbywa się już w godzinach pracy serwisu po bieżących kursach, ustalanych na podstawie informacji pozyskiwanych z Forex w parosekundowych interwałach, a nie – jak to bywa w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, z reguły z poprzedniej doby. Kolejnym i niezmiernie znaczącym plusem kantorów internetowych są mniejsze spready aniżeli te oferowane przez kantory tradycyjne i banki. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może zakończyć się naliczeniem spreadu w wysokości nawet 3-4%, natomiast w kantorze online spready z reguły nie przekraczają 2%. Kantory internetowe oferują też kilka pomocniczych usług lubianych przez użytkowników, m.in. mają opcję transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (wymiana jest realizowana dopiero wówczas, gdy wskazany przez klienta kurs spotka się z tym na rynku) bądź w ustalonym przez klienta dniu.

Kto używa kantorów wymiany walut online?

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich lubiących wygodę oraz znaczną niezależność w dyspozycji swoimi pieniędzmi. Korzystają z nich również osoby zatrudnione czy też uczące się poza granicami Polski oraz osoby spłacające zobowiązania wzięte w obcej walucie. Jednakże nim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego reputację i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie strony KNF, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.