Jak starać się o kredyt bez historii kredytowej?

Jak starać się o kredyt bez historii kredytowej?

Zaciąganie kredytów jest współcześnie bardzo popularne, ale nie wszyscy mogą to zrobić. Istnieje spora grupa osób, które nie są w stanie wziąć takiego zobowiązania, ponieważ nie posiadają zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć ten problem i jak się z nim uporać?

Kredyty bez zdolności kredytowej – kto może jej nie mieć?

Instytucje bankowe najczęściej mają własne zasady, według których zgadzają się przyznać kredyty lub odmawiają ich udzielenia. Można jednak wymienić ogólne czynniki, wpływające na fakt posiadania lub nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową mogą spotkać się osoby, które mają już jakieś pożyczki. Na szczególne trudności powinni przygotować się ci, którzy nie brali dotąd żadnego kredytu. Należą do tego grona zwłaszcza studiujący oraz klienci, którzy pracują od kilku lat i osiągają zbyt małe zarobki bądź są zatrudnieni na podstawie umowy-zlecenia. Z tym, iż kredyt nie zostanie im przyznany, muszą być pogodzeni również emeryci. Oczywiście finansowania nie otrzymają także osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt posiadania przez nie pracy zarobkowej, a także wykonujące pracę za granicą. Okoliczności te powodują, iż teoretycznie niemożliwe jest otrzymanie kredytu w banku, przez co wiele osób decyduje się zaciągnąć pożyczkę w instytucjach pozabankowych. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż kredyty w takich firmach są na tyle drogie, że ich zaciąganie nie jest ekonomiczne.

Kredyty bez zdolności – to możliwe!

W przypadku braku zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Poradzi on, które z banków mają mniej rygorystyczne przepisy i mogą przyznać kredyt bez zdolności, czy też umożliwi zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik doradzi, jak stworzyć zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe regulowanie zobowiązań, dobrze będzie zatem kupić coś na raty, a także korzystać z kredytu odnawialnego i karty kredytowej w instytucji, w której chce się uzyskać kredyt. Znakomitym wyjściem jest także na przykład zaciągnięcie kredytu nie samemu, ale wespół z drugą osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodziców czy – w przypadku osób, które i tak planują małżeństwo – wstąpić w związek małżeński. Takich możliwych rozwiązań, które doradzić może dobry pośrednik, jest wiele.