Myślisz o inwestycji na przyszłość? Rozważ srebro bulionowe

Myślisz o inwestycji na przyszłość? Rozważ srebro bulionowe

Jeśli potrzebujesz srebrnych monet, skieruj się na ten adres.

Monety lokacyjne, a więc monety bulionowe, są dodatkową opcją dla osób pragnących lokować swoje pieniądze w metale szlachetne. Oczywiście, najpopularniejszym kruszcem również w tym typie inwestycji jest złoto, niemniej jednak w ostatnim okresie coraz więcej państw wybija srebrne monety bulionowe, które błyskawicznie zdobyły żarliwych zwolenników, przede wszystkim wśród inwestorów z mniej majętnym portfelem.

Srebrne monety bulionowe – wartość stricte powiązana z ceną rynkową kruszcu

Nie skłamiemy, jeśli stwierdzimy, że srebrne monety bulionowe są wręcz nowością inwestycyjną. Sporządzane są w mennicach kilku krajów, i to dopiero od lat osiemdziesiątych poprzedniego wieku (pojawiły się w pierwszej kolejności w Meksyku, w Chinach oraz w Kanadzie). Mimo, że są popularne wśród inwestorów od prawie pół wieku, ich oferta nie jest wciąż tak szeroka jak podobnych złotych monet. Srebrne monety bulionowe są jednakże dobrą opcją dla osób chcących zróżnicować swoje oszczędności, a których nie stać na lokatę środków w złoto czy też platynę lub które obawiają inwestycji w odpowiednio droższe srebrne monety kolekcjonerskie. Z jakiej przyczyny monety bulionowe uważa się za stabilniejszą inwestycję aniżeli monety kolekcjonerskie z tego samego kruszcu? Cena nabycia monet kolekcjonerskich w momencie emisji zawsze dużo przekracza koszt metalu szlachetnego, z którego zostały wytworzone. Ma na to wpływ w największym stopniu całościowy wydatek poniesiony przez producenta na wybicia numizmatu (tj. opracowanie przez grafika unikalnego projektu i wykonanie dokładnych sztanc). Istotne jest dodatkowo to, że numizmaty kolekcjonerskie sprzedawane są w limitowanej ilości sztuk, co automatycznie potęguje na nie popyt. Nie gwarantuje to jednak, iż z czasem ich wartość będzie stopniowo wzrastać! Powinno się mieć świadomość, iż tak jak w przypadku jakiegokolwiek okazu kolekcjonerskiego, monety takie są warte tyle, za ile chce je kupić potencjalny nabywca. Z kolei srebrne monety bulionowe pozbawione są aspektu kolekcjonerskiego (ich wygląd zmienia się bardzo rzadko, a zarazem nie posiadają ograniczonego rocznego nakładu), tym samym ich wartość silnie powiązana jest z ceną rynkową srebra.

Jaka jest typowa waga srebrnych monet bulionowych?

Srebro jest tanim kruszcem, toteż monety lokacyjne z tego metalu z rzadka wytwarzane są w nominale mniejszym niż 1 oz (uncja trojańska), a więc w systemie metrycznym 31,1 g. I pomimo, iż próba srebra .999 i nominał 1 oz to właściwie standard dla tych monet, w sprzedaży kupimy także monety o ciężarze 2 oz, 5 oz, a nawet 0,5 kg. W sklepach oferujących srebro inwestycyjne bez trudu kupimy rozpoznawalne na całym świecie Liście Klonowe z Kanady, Britannię z Wielkiej Brytanii czy Wiedeńskich Filharmoników z Austrii o nieszablonowym nominale 1,5 euro.

Siedziba firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]