Sztabki złota – zróżnicuj swój portfel inwestycyjny

Sztabki złota – zróżnicuj swój portfel inwestycyjny

Dowiedz się więcej o sztabie złota.

Gromadzenie pieniędzy na koncie lub deponowanie ich na lokacie nie jest dzisiaj tak rentowne jak dziesięć lat temu. Niskie oprocentowanie oferowane przez instytucje bankowe, ale także i ogólna świadomość, że nie inwestowane środki nie zarabiają spowodowały, że szukamy metod, które umożliwią naszym pieniądzom zapewniać z czasem poboczny zysk. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz większym zainteresowaniem cieszą się metale inwestycyjne, a głównie – złote sztabki.

Złoto w sztabkach – czemu popyt na ten kruszec nie ulega zmianie?

Z góry trzeba wyraźnie zaznaczyć, że inwestycja finansów w złote sztabki to inwestycja na wiele lat. Złoto przeważnie nie poddaje się większym i mniejszym kryzysom dostrzeganym w gospodarce, a wręcz destabilizacja polityczna oraz gospodarcza nierzadko podwyższa jego wartość. Owszem można spostrzec wahania w jego ceny, jednakże badając jej historyczny wykres łatwo daje się spostrzec, iż wraz z upływem czasu ona wzrasta. Czemu się tak dzieje? Od stuleci ilość tego kruszcu obecna na rynku praktycznie się nie zmienia. Dawno temu służył on jako waluta, w dzisiejszych czasach jest szeroko wykorzystywany w medycynie, przemyśle oraz elektronice oraz – nadal na potężną skalę – w sztuce i złotnictwie. Mimo, że pozyskiwanie złota trwa nieustannie i teoretycznie powinno go przybywać, odzyskiwanie tego metalu wykorzystanego m.in. przy produkcji sprzętu elektronicznego (jak piloty do TV albo odtwarzacze CD) jest w szeregu przypadków nierentowny, skutkiem tego zapotrzebowanie na złoto trzyma się wysokim poziomie i przewiduje się, iż w przyszłości trend ten nie powinien się zmienić.

Odrębne sztabki złota i combibar – co wybrać?

Słuchając o lokacie pieniędzy w złoto w sztabkach większość inwestorów natychmiast pomyśli, iż to nie dla nich, z powodu znaczny koszt. Tymczasem sztabki złota występują w licznych rozmiarach, wobec tego w zasadzie każdy może pozwolić sobie na lokatę pewnej części oszczędności w ten kruszec. Złoto można nabyć już w sztabkach o wadze 10 g, 2,5 g, a nawet 1 g. Takie drobne sztabki są także idealne jako upominek. Zasobniejsi inwestorzy, posiadający większe środki finansowe często kupują się na większe sztabki złota o wadze 100 g, 250 g oraz 1000 g. Trzeba jednakże wiedzieć o dwóch kwestiach. Po pierwsze, nie da się pociąć odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w cięższą sztabkę kupimy złoto dużo taniej. Zatem wskazane jest zamawiać złoto w sztabkach o rozmaitej wadze albo zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są od razu podzielone na mniejsze kawałki o wadze 1 g.

Siedziba firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]