Na czym polega mass collect?

Ułatwienia dla firm – o mass collect

Mass collect to usługa, która polega na identyfikacji płatności masowych od klientów. Przedstawiamy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia życie dużym i małym firmom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia klientom własnych numerów rachunków

Funkcja usługi mass collect jest w rzeczywistości niesłychanie prosta. Polega na przypisaniu wszystkim klientom niepowtarzalnego numeru rachunku, który jest jednocześnie ich symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie sprawdza się wszędzie tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest duża ilość klientów, czyli np. w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, na uczelniach wyższych, a także wszelkich branżach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (m.in. w klubach fitness). Należności przesyłane w systemie mass collect kierowane są na konkretny firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak uprzednie przypisanie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jakim sposobem dokonali oni przelewu (przelew z karty, tradycyjny przelew bądź przelew pocztowy). Wykorzystanie mass collect łączy się też z szybszym księgowaniem należności niż w przypadku księgowania manualnego, a przy tym wyeliminowaniem ewentualnych omyłek często przytrafiających w czasie tego procesu.

Czy opłaca się korzystać z mass collect?

Chociaż mass collect nie jest w tej chwili oferowane w większości banków (mają ją między innymi wybrane banki spółdzielcze i mBank) wypada zastanowić się nad jego wdrożeniem w przedsiębiorstwie, nawet takim, które co miesiąc wystawia około stu faktur. Zastosowanie mass collect przynosi wszak pewne korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość połączenia z platformą finansowo–księgową (a tym samym kontrolowanie na bieżąco spływu opłat) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na powiązanie z usługą mass collect banku, ale posiada również funkcję przesyłania notyfikacji o nadchodzących płatnościach i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy przekłada się na wzrost terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]