Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Shuttersy w salonie. Zobacz przykłady wykorzystania.

Szutersy (shutters), innymi słowy dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się przeważnie z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu afrykańskim lub południowoamerykańskim. Ale ten moduł osłony okiennic można wykorzystać także w polskich domach – jest to niezmiernie trwałe, a przy tym wspaniale prezentujące się rozwiązanie, które w wielu przypadkach sprawdzi się lepiej niż popularniejsze aktualnie rolety.

Shuttersy w salonie – znacznie zwiększają estetykę wnętrza

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, mają dwie funkcje – praktyczną oraz ozdobną. Okiennice wewnętrzne dostrzegalnie zwiększają estetykę pokoju. Ich lamele są masywniejsze, co powoduje, że pięknie prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, ponieważ to w salonie przyjmuje się gości, jak również spędza się w nim sporą część dnia. Z tej przyczyny należy zadbać, żeby ten pokój nie tylko reprezentatywny, ale jednocześnie przytulny. Swoboda zmiany stopnia nachylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła docierającego do salonu, co umożliwia m.in. zupełne jego przyciemnienie, kiedy mamy ochotę zobaczyć coś w telewizji, lub jego przyjemne ściemnienie, jeśli pragniemy wyczarować romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – znakomita bariera przed dźwiękami z zewnątrz

Możliwość regulacji wnikania promieni słonecznych do pomieszczenia jest bez wątpienia najważniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednakże też z innego powodu – dzięki nim można skutecznie kontrolować temperaturę wnętrza, która w znacznej mierze oddziałuje na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych w trakcie lata łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, z kolei w okresie zimowym o wiele dłużej zatrzymamy w niej ciepło. W dodatku takie okiennice skuteczniej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to również idealne rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Zbiera się na nich mniej kurzu niż w fałdkach zasłon, a ich konserwacja jest wyjątkowo łatwa i trwa zaledwie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie sprawdzą się również w łazience, w kuchni czy w pokoju dziecka.

Siedziba firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]