Antena DVB T – prosta droga do oglądania telewizji

Antena DVB T – prosta droga do oglądania telewizji

Potrzebujesz anteny naziemnej? Odwiedź tę stronę.

W przeważającej większości domostw zobaczyć można odbiornik TV. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak telewizor nie stał się nieprzydatnym przedmiotem, trzeba zainwestować też w wysokiej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w wielu sytuacjach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest w chwili obecnej niezwykle szeroki. W sklepach znajdują się anteny ASR i DIGIT – DVB-T, pokojowe i siatkowe anteny DVB-T , a także anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się dzisiaj w sprzedaży anteny DVB-T cechują się głównie łatwością instalacji. Bez trudu upora się z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy trzymał w dłoni przyrządy używane do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które teraz oferują nam producenci, charakteryzują się też wysoką wytrzymałością na wpływ zmiennych czynników pogodowych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co należy brać pod uwagę przy jej wyborze?

Bardzo duża oferta anten naziemnych sprawiła, że trzeba bardzo przemyśleć wybór anteny, którą planujemy kupić. Warto wiedzieć, że pod uwagę trzeba brać szereg czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące ulokowania nadajników bez żadnego problemu wyszukamy w Internecie. Liczy się też moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Uwzględnić trzeba zawsze ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma też to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy też w mieście.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]