Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Jeśli potrzebujesz czapsów, odwiedź tę stronę.

Według wielu dżokejów najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą cholewą do kolan. I chociaż rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się idealnie, nie znaczy, że nie mają wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek kosztują około kilku tysięcy PLN. Na dodatek zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużej mierze utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce obuwia. Na szczęście, sztylp i czapsów nie cechują te wady.

Czym się charakteryzują sztylpy i czapsy jeździeckie

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, dające ochronę wyższej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią jedynie łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie, zaś drugie – sięgają do pachwiny, stanowiąc zabezpieczenie dla nogi na całej długości. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych materiałów. W sklepach zazwyczaj znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są również modele wyrabiane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje charakteryzuje znacznie niższa cena. Tym samym są zalecane dżokejom z zawężonym budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Duży wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc też jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]