Czym kierować się przy wyborze stolika kawowego?

Czym kierować się przy wyborze stolika kawowego?

Dobry stolik kawowy powinien być funkcjonalny oraz komfortowy w użyciu. Należy także mieć na uwadze, iż stanowi on niebanalny element aranżacji domu. Zależnie od naszych potrzeb możemy wybierać spośród kilku modeli stolików. Który jednak będzie najodpowiedniejszy?

Jak kupić stosowny stolik kawowy do mieszkania?

W trakcie zakupów stolika należy wziąć pod uwagę parę kwestii. W jakim stylu utrzymana jest przestrzeń domu? Czy na co dzień pijemy kawę w tym samym miejscu? Czy w czasie picia kawy czytamy np. książki bądź gazetę? Odpowiedzenie sobie wcześniej na te pytania może uprościć nam podjęcie decyzji.

Modele stolików kawowych

Dla tych, którzy cenią sobie optymalne rozwiązania rekomendowane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim stolikiem możemy nie tylko maksymalnie wykorzystać niedużą powierzchnię pomieszczenia, ale też bez wysiłku zadbać o jego porządek. Można rozważyć także zakup modelu ze zdejmowanym blatem.

W przypadku niewielkiej powierzchni do wykorzystania, warto zastanowić się nad zakupem stolika z okrągłym blatem, który zajmie mniej miejsca niż te kwadratowe. Sprytnym rozwiązaniem są stoliki z blatem w kształcie tacy, które są nie tylko wygodne, ale i świetnie się prezentują.

Popularnością cieszą się także stoliki modułowe, które są zaprojektowane są w taki sposób, żeby wsuwać je pod siebie. Ponadto stoliki w formie hexagonu można bez ograniczeń składać z większą liczbą części. Z kolei osobom, które lubią pijać kawę w towarzystwie, zaleca się ławy lub stoliki z możliwością rozłożenia.

Praktyczne porady

1. Stolik z kolistym blatem będzie świetnym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo dzieci bądź zwierząt.
2. Jeśli cenimy sobie ekologię, to można zastanowić się nad stolikiem DIY (Do-It-Yourself), np. wyprodukowanym z europalet. Niebanalną alternatywą jest wykorzystanie drewnianego pnia lub zabytkowego kufra w charakterze kawowego stolika.
3. Blat stolika kawowego powinien dosięgać poziomu siedziska, to znaczy około 45-50 centymetrów. Jeżeli chcemy umieścić go z boku szezlonga, to optymalnie powinien sięgać do podłokietnika.