Dlaczego warto pić sok z kiszonej kapusty i buraków

Dlaczego warto pić sok z kiszonej kapusty i buraków

Jeśli szukasz soku z kapusty, koniecznie sprawdź https://superbutelki.pl/pl/c/Soki/118

Produkty fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan znowu wracają na nasze stoły. Do kiszonych ogórków i kapusty dołączają też nowe, do tej pory mniej znane owoce i warzywa. Pisząc o leczniczych zaletach jedzenia poddanego fermentacji nie sposób nie wspomnieć też o napojach takich jak kombucza, kefir albo wszelkiego rodzaju soki i zakwasy z kiszonych warzyw. Szczególnie te ostatnie są godne zainteresowania – pomagają w prosty i szybki sposób dostarczyć naszemu organizmowi składniki potrzebne dla jego właściwego działania.

Sok z kapusty kiszonej i buraków – jakie składniki w nich znajdziemy?

Sok z kapusty kiszonej to napój posiadający w składzie masę substancji mających korzystny wpływ na nasze zdrowie. Głównym komponentem są bez wątpienia bakterie kwasu mlekowego odpowiadające za fermentację. Sok z buraków, ogórków bądź pozostałych kiszonek to też kopalnia witamin. Na uwagę zasługuje zwłaszcza wysoka zawartość witaminy C – zaledwie filiżanka tego napoju ma jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek warto też pić z uwagi na obecność witamin z grupy B, witaminy K i E, a także znaczne stężenie soli mineralnych.

Sok z kiszonej kapusty – dlaczego należy go pić?

Sok z kiszonych buraków, ogórków i kapusty, ze względu na zawartość bakterii kwasu mlekowego pozytywnie oddziałuje na pracę jelit oraz nasz układ odpornościowy. Co więcej liczne witaminy polepszają funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają objawy szkorbutu, depresji i cukrzycy, jak również pomagają poradzić sobie z przemęczeniem fizycznym i psychicznym. Po kiszonki powinny poza tym sięgnąć ludzie zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego, jak np. wrzody dwunastnicy czy refluks. Pobudzają one również apetyt i stanowią osłonę podczas kuracji antybiotykami i wzmacniają apetyt.

Siedziba firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]