Do czego służą rury aluminiowe?

Do czego służą rury aluminiowe?

Chcesz zamówić rurę aluminiową? Odwiedź tę stronę.

Aluminium to metal bardzo lekki i łatwo poddający się formowaniu, a jednocześnie niepodatny na działanie różnego rodzaju czynników środowiskowych. Jego właściwości fizyczne sprawiają, iż jest często wykorzystywany do produkcji rozmaitego typu elementów. Wielką popularnością rury aluminiowe cieszą się w przeróżnych branżach przemysłu, gdzie są bardzo często wykorzystywane .

Jakie walory charakteryzują rury aluminiowe?

Wykonane z poddanego obróbce termicznej i perfekcyjnie wygiętego aluminium rury miewają przede wszystkim bardzo różne wymiary, można zatem idealnie dobrać je do swoich potrzeb. Jest też możliwość cięcia ich we wszelkich proporcjach. Cięcie można zlecić, np. kiedy kupujemy rury aluminiowe w sklepie online oferującym materiały budowlane. Rury aluminiowe dają się z łatwością wyginać, mogą mieć rozmaite średnice czy grubości ścianek. Ich odporność na uszkodzenia również jest parametrem, jaki można dobrać do swych preferencji. Najistotniejszą jednak zaletą rur z aluminium jest ich lekka konstrukcja, która ułatwia ich montaż bez względu na to, do czego się ich używa. Jednocześnie cechuje je wyjątkowa trwałość. Z tego właśnie powodu rury aluminiowe są częstym elementem różnego rodzaju konstrukcji.

Zastosowanie rur aluminiowych

Właściwości fizyczne aluminium i nieograniczone możliwości parametrów wykonywanych z niego rur powodują, iż ich zastosowanie jest olbrzymie. Przede wszystkim jednak są fragmentami konstrukcji bram oraz różnych ogrodzeń. W krajobrazie miejskim zwykle można je dostrzec w postaci rusztowania dla banerów reklamowych oraz słupów ogłoszeniowych, również z tego powodu, że opierają się działaniu czynników pogodowych. Ich olbrzymią zaletą jest też fakt, że ich gładką powierzchnię bez trudu można pomalować, perfekcyjnie maskując w ten dyskretny sposób szczegóły wszelkich konstrukcji.

Siedziba firmy:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]