Jak dobrać buty na motor odpowiednio do potrzeb?

Jak dobrać buty na motor odpowiednio do potrzeb?

Jeśli chcesz kupić buty motocyklowe, koniecznie wejdź na https://bit.ly/33tQRax.

Buty na motocykl, tak jak i inne elementy ubioru dla kierowców jednośladów, bardzo dobrze się prezentują i zapewne wiele osób chce je kupić ze względu na sam ich wygląd. Niemniej jednak ich podstawowymi funkcjami są podniesienie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad motorem oraz zapewnienie ochrony goleni i stopy podczas możliwego wypadku.

Czym charakteryzują się różne typy obuwia motocyklowego?

Problem z tym, które buty motocyklowe będą najlepsze, mają nie tylko nowi kierowcy, ale nawet osoby od wielu lat zafascynowane jazdą na jednośladach. W sklepach z ubraniami i akcesoriami motocyklowymi znajdziemy kilka typów butów. To między innymi:
1. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające wyłącznie do kostki, które są znakomite na spokojną, dość wolną jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie niebezpieczeństwo wypadku jest zdecydowanie mniejsze, tym samym ochrona stopy nie jest tu priorytetem. Ich zaletą jest natomiast niezwykła wygoda, dzięki czemu jednakowo dobrze sprawdzą się również wtedy, gdy poruszamy się na piechotę.
2. Buty turystyczne przeznaczone do jazdy turystycznej, czyli na dłuższych dystansach. Kończą się powyżej kostki, nierzadko do połowy łydki i wytworzone są z materiałów zabezpieczających nogę przed wilgocią.
3. Buty crossowe czyli sportowe buty zaprojektowane do jazdy ekstremalnej, na torach wyścigowych i drogach ekspresowych, gdzie prawdopodobieństwo urazów i wypadków jest wyraźnie większe. Buty na motor sportowy wyposażone są w odpowiednie wzmocnienia zmniejszające niebezpieczeństwo obtarć skóry i złamania kości goleni lub stopy. To obuwie jest długie, sztywne i ciężko się w nich przemieszczać bez pojazdu.

Kupuj obuwie motocyklowe renomowanych producentów

Wybierając obuwie motocyklowe powinno się najpierw ustalić, jakie mają mieć główne przeznaczenie – użycie butów miejskich na trasie może skończyć się ciężkimi urazami w razie upadku motocykla, z kolei buty enduro zakładane wyłącznie do jazdy w ulicach miast, będą może prezentowały się przebojowo, ale kierowca nie będzie się w nich czuł komfortowo. Funkcją obuwia na motor, tak jak pozostałych części odzieży dla motocyklisty, jest ochrona zdrowia kierowcy i zwiększenie bezpieczeństwa jazdy, z tej przyczyny jakość wykonania i użytych w nim tworzyw jest wyjątkowo ważna. Kupujmy więc buty na motor cenionych firm. W razie problemów z wyborem butów trzeba zawsze skorzystać z rady bardziej doświadczonego kierowcy albo zapytać o nią sprzedawcę sklepu, w którym planujemy dokonać zakupu obuwia.

Siedziba firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]