Jak wybrać ochraniacze dla konia?

Jak wybrać ochraniacze dla konia?

Chcesz zamówić ochraniacze dla konia? Sprawdź https://tinyurl.com/yftns2b6.

Ci, którzy zwyczajnie nie pasjonują się jeździectwem, czasami są zdziwione, iż kończyny koni trzeba zakrywać ochraniaczami. Wachlarz artykułów tego rodzaju jest niezmiernie bogaty i w sprzedaży dostępnych są dziesiątki ochraniaczy dla koni wyprodukowanych z różnych surowców. To sprawia, że nawet wprawni jeźdźcy miewają czasami kłopot z ich wyborem.

Ochraniacze dla koni – zamów typ pasujący do czynności, w której uczestniczy zwierzę

Podstawowym kryterium wyboru ochraniaczy, które trzeba ubrać zwierzęciu, jest rodzaj aktywności, w jakiej koń w danej chwili bierze udział. Jest kilka wariantów ochraniaczy: stajenne, transportowe, skokowe, ujeżdżeniowe, rajdowe, crossowe oraz specjalistyczne, a każde z powyższych wypełnia odrobinę inne funkcje. Przykładowo, zadaniem ochraniaczy ujeżdżeniowych jest minimalizacja groźby wystąpienia stłuczeń, urazów mechanicznych, a nawet skaleczeń, które czasami mogą przytrafić się w trakcie ćwiczeń ujeżdżeniowych. Te ochraniacze świetnie pochłaniają energię uderzenia, a równocześnie dają wsparcie ścięgnom. Natomiast ochraniacze skokowe wyróżniają się twardą zabudową skoncentrowaną na zakryciu boków i tylnej powierzchni nogi konia, co osłania ją w chwili zahaczenia o drążek przeszkody. Nogi koni sportowych, które z uwagi na udział w rozlicznych konkursach jeździeckich wożone są często po kilkaset kilometrów od stadniny, zabezpieczają ochraniacze transportowe. Powinny one być wyprodukowane z tworzyw, które nie doprowadzą do powstania zadrapań nawet w czasie wielogodzinnej podróży. W sklepach jeździeckich zamówisz także kaloszki dla konia, które zaprojektowano z myślą o zwierzętach ścigających się. Kaloszki osłaniają piętkę koni, które w czasie galopu uderzają tylnymi kończynami o przednie.

Ochraniacze dla konia – z czego są wykonywane?

Jeźdźcy szukający ochraniaczy dla konia natrafią na niezwykle obszerną ofertę produktów, różniących się od siebie nie tylko tworzywem, z których są wytworzone, ale ceną. Naturalnie, zwykle najciekawsze wizualnie są ochraniacze skórzane, jednak powinno się o nie odpowiednio troszczyć i konserwować je po każdym użyciu, w przeciwnym wypadku dość szybko będzie trzeba kupić nowe. Inne surowce, z których robi się ochraniacze, to mocny i lekki neopren oraz inne tworzywa sztuczne. W sklepach sprzedawane są też kaloszki dla koni wytworzone z kauczuku.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]