kapsułki kompatybilne z nespresso

Kapsułki do ekspresu Nespresso – są do nich zamienniki

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych na rynku. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu powoli zdobywały kolejnych miłośników. Obecnie jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wykonuje wiele popularnych firm.

Czy są w sprzedaży kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Postanawiając o zakupie ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do zakupu kawy w kapsułkach od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten rodzaj kapsułek wygasł 2012 r. więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki przeróżnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o aromatycznych kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o umiarkowanej intensywności, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na połączeniu arabiki i robusty. Innym popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku połączeń robusty i arabiki o nazwach zaczerpniętych od włoskich miast, czyli Firenze, Trieste, Venezia i Roma. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty pieczonego chleba, prażonych orzechów czy suszonych owoców. Inni poważani włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Spirito Della Tanzania czy bezkofeinowa Cuore) i Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Mokaccino, Sambuca, kawa z cykorii Cicoria, Crema czy Intense).

Zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso także od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso wytwarza także polska firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o intensywnym smaku, np. Sublimo, Lungo czy Milano, w tym też kawy aromatyzowane – Chocolate, Vanilla, Hazelnut i Carmel.

Opakowania obecne w większości sklepów zawierają najczęściej 10 kapsułek z kawą. Natomiast dla nabywców, zamawiających kawę hurtowo, kilku producentów też pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala znacznie zmniejszyć cenę napoju. W przypadku, gdy klient ma obawy, czy dany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim dokona zakupu winien zwrócić się po uzupełniającą informację do właściciela sklepu.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]