Kilka słów o profesjonalnych drukarkach 3D dostępnych na polskim rynku

Kilka słów o profesjonalnych drukarkach 3D dostępnych na polskim rynku

Znajdź drukarkę 3D

W asortymencie CadXpert odnajdziesz wyłącznie urządzenia od najlepszych producentów takich rozwiązań: MakerBot i FormLabs, których CadXpert jest jedynym dystrybutorem, jak również Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszej ofercie, działają między innymi w technologiach: PolyJet, FDM oraz SLA.

Drukarki 3D Stratasys – zredukują wydatki na produkcję

Marka Stratasys jest globalnym liderem branży drukarek 3D. Od przeszło trzech dekad – a dokładnie od 1988 r. – zaopatruje klientów nowoczesne rozwiązania oraz instrumenty. Wyliczono, że wykorzystując drukarki 3D i pozostałe produkty Stratasys można nieomal o 90 procent obniżyć wydatki na produkcję i czas na nią poświęcony. Główne założenia pracy rzeczoznawców firmy Stratasys to dostarczanie najlepszych możliwych usług i urządzeń, a także wsparcie techniczne oraz merytoryczne. Hit sprzedażowy z oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, polecane dla przemysłu oraz biznesu. Nowinką w naszym asortymencie jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z fabryczną precyzją.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Kolejnym wiodącym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta marka na rynku maszyn do druku 3D? Formlabs produkuje najbardziej zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne metody przyrostowego druku, jak m.in. SLA i SLS. Nową propozycją w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – niewielki model, pracujący w autorskiej, prekursorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która jest odmianą technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszystkie inne urządzenia Formlabs – charakteryzuje się intuicyjną obsługą i funkcjonalną konstrukcją. Czym pionierska technologia LFS różni się od SLA? Zdecydowanie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz prędkością druku, jak również dokładniejszym odzwierciedleniem najmniejszych szczegółów. W LFS warunki druku są podtrzymywane na tym samym poziomie, w związku z tym można szybko uzyskać jednakowe makiety, do czego dąży się zwłaszcza w masowej, seryjnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot dostarcza wysokiej klasy zaawansowane urządzenia do druku 3D, pracujące stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tej firmy są szeroko stosowane w rozmaitych branżach biznesu, edukacji, przemysłu i wielu pozostałych. Najnowszy model, czyli drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To sprzęt, który wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji MakerBot Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 i ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Uzyskany wydruk jest solidny i dokładny, a w trakcie procesu wydruku nie występują odkształcenia ani przesunięcia warstw.

Siedziba firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]