Kontener kontenerowi nie równy – o kontenerach specjalnego przeznaczenia

Kontener kontenerowi nie równy – o kontenerach specjalnego przeznaczenia

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu kupisz kontener na gruz.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na złom lub gruz, jak również przy magazynowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednakże mnóstwo rodzajów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną budową oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie surowce można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być przystosowane do specyfiki gromadzonych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak zniszczone płytki parkietowe lub ceramiczne, rozebrane elementy stolarki otworowej, jak również gruz, złom – przeważnie używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych bądź wytwarzających granulaty najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do składowania odpadów w formie płynnej lub półpłynnej idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla firm transportowych oraz magazynów

Do składowania ładunków o dużych rozmiarach, które nie są odpadami bądź potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla przedsiębiorstw transportowych i magazynów.

Siedziba firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]