akcesoria do alkoholu

Korkownice, etykiety, korki – akcesoria do alkoholu

Samodzielna produkcja trunków alkoholowych, kiedyś bardzo popularna, dziś powraca do łask. Do poszukiwań skłaniają nas nie tylko względy finansowe (nalewki wyprodukowane samodzielnie są o wiele tańsze niż te ze sklepu), ale także chęć eksperymentowania, możliwość wytworzenia trunków według własnych upodobań i zadowolenie jakie daje picie swoich alkoholi. Większość osób, które na własną rękę przygotowują domowe napoje, wybiera cydr, wino, piwo lub nalewki, choć nie brak także amatorów tradycyjnego samogonu. Jednak bez względu na to, w których trunkach się specjalizujemy, winniśmy posiadać właściwy sprzęt.

Jakie akcesoria do alkoholu są najważniejsze?

Wyrób alkoholu w domu byłby niemożliwy bez akcesoriów i naczyń do prowadzenia fermentacji – odpowiednich balonów, pojemników, korków czy rurek. Poza tym do każdego rodzaju trunku potrzebne są odmienne akcesoria – dla piwa są to m.in. chłodnice i kotły, a dla wina – prasa do owoców. Do rozlewania alkoholi nieodzowne są z kolei takie akcesoria jak korkownica lub kapslownica. Na tym aczkolwiek spis koniecznych akcesoriów się nie zamyka, bo butelki z napojami należy stosownie oznaczyć.

Akcesoria do alkoholu – kapturki termokurczliwe oraz etykiety na butelki

Etykiety na bimber bądź inne alkohole domowe jesteśmy w stanie sporządzić samemu. Dużo lepiej będą jednakże wyglądać butelki z chroniącymi korek kapturkami oraz dekoracyjnymi etykietami na wódkę, które bez wahania możemy wręczyć bliskim jako upominek lub zaserwować podczas towarzyskich imprez. Odrębny typ takich dodatków to etykiety weselne, które możemy przylepić nie tylko na własnych trunkach, ale także tych kupionych w sklepie i podkreślić tym sposobem charakter przyjęcia.

Siedziba firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]