Listwy podłogowe – cechy i zastosowanie

Listwy podłogowe – cechy i zastosowanie

Więcej szczegółów o listwie podłogowej.

Wydają się niewiele znaczącym elementem, ale ich stylistyka ma ogromny wpływ na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to detale pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają schludne przeciągnięcie przewodów i chronią najniższą część ściany przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, co jest ważne szczególnie w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To z pewnością wystarczający powód, żeby nie bagatelizować ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z MDF albo PVC

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i świetnie współgra z eleganckimi meblami bądź dodatkami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem rozsądnym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z MDF albo PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Tak jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wykonane zarówno z różnych surowców, jak i z drewna. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, jeśli kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]