Ług, bejca i oleje do drewna – zabezpiecz meble profesjonalnymi środkami

Ług, bejca i oleje do drewna – zabezpiecz meble profesjonalnymi środkami

Zobacz, gdzie zamówić impregnaty do drewna na zewnątrz, wejdź na verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/pielegnacja-drewna.html.

Środki do ochrony drewna to produkty używane zarówno w przypadku mebli znajdujących się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiego powodu warto ochronić nimi drewniane meble?

Środki do pielęgnacji drewna – zastosowanie

Drewno jest materiałem tworzącym we wnętrzu przytulną atmosferę. Stanowi ono surowiec popularnie stosowany do wyrobu mebli oraz elementów wykończeniowych (podłogi, okładziny na schody, balustrady). Dostępne w sprzedaży środki do ochrony drewna zabezpieczają surowy surowiec przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych – wilgoci czy promieniowania słonecznego, dzięki czemu meble pozostają w nienagannym stanie przez długi czas. Znakomite rezultaty gwarantuje woskowanie i olejowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie czynności pozwalają na osiągnięcie interesujących efektów kolorystycznych – np. stosowne wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji podłóg drewnianych oraz mebli

Dostępne na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niskim poziomie lotnych związków organicznych. Impregnuje się nimi huśtawki, meble ogrodowe, deskę tarasową, a także mnóstwo innych elementów. Natomiast preparaty stosowane do pielęgnacji i impregnowania podłóg nadają im wspaniały blask, co zdecydowanie podnosi walory estetyczne desek. Starannie zestawione składniki znajdujące się w impregnatach sprawiają, iż parkiet jest znacznie bardziej wytrzymały na zniszczenia i zużycie. Warto jednak pamiętać, że drewniane podłogi powinny być pielęgnowane w należyty sposób – myte środkami na bazie wosków i olejów.

Siedziba firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]