Maski nawilżające do włosów – kiedy zaleca się ich używać?

Maski nawilżające do włosów – kiedy zaleca się ich używać?

Jeśli chcesz zamówić maski do włosów, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Nasze włosy narażone są na szereg szkodliwych czynników. Na ich kondycję niekorzystnie oddziałują m.in. częste zjawiska atmosferyczne – słońce, ekstremalne temperatury czy też silny wiatr. Jednakowo niebezpieczna jest stylizacja za pomocą suszarki lub prostownicy, użycie niewłaściwych kosmetyków, zasypianie z mokrą głową lub farbowanie. To sprawia, że włosy potrzebują permanentnej pielęgnacji. O ile uszkodzenia nie są zbyt duże, możemy do tego zastosować odżywkę. W szeregu przypadków jednakże ten kosmetyk okazuje się nieskuteczny.

Naturalne maski do włosów a odżywki – różnice

Naturalne maski do włosów zapewniają bardziej intensywną odbudowę niż typowe odżywki. Zdecydowanie lepiej również zabezpieczają włosy. Fryzjerzy nierzadko nazywają je „jedzeniem” dla włosów – z nich czerpane są substancje odżywcze, dzięki którym możliwe jest odbudowę nawet krańcowo zniszczonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek sposób nakładania – wymagają one dłuższego trzymania na włosach. By przeniknęły w głąb komórek włosów oraz skóry, należy je spłukać nie wcześniej niż po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich silne działanie, najlepiej korzystać z nich nie częściej niż raz w tygodniu.

Naturalne maski do włosów – jaki mają skład?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów zawierają więcej składników wpływających na poprawę kondycji włosów. Zależnie od przeznaczenia danego preparatu, pojedyncze składniki mogą być dobrane tak, żeby ochraniać włosy przed szkodliwymi czynnikami (np. promieniowaniem UV) lub by je odbudować. W tym celu wykorzystuje się takie substancje jak keratyna, wszelkiego rodzaju olejki, a także silikony. Naturalne maski do włosów mają w sobie ponadto ekstrakty roślinne (między innymi z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]