kremy przeciwzmarszczkowe do cery

Mocznik, ceramidy, skwalen – skład kremów przeciwzmarszczkowych do cery

Nawet młoda cera bez mankamentów wymaga właściwej pielęgnacji. Pozwoli to spowolnić procesy wyniszczania się tkanek i tym samym dłużej utrzymać je w dobrym stanie. Przede wszystkim dotyczy to cery twarzy, która jest najbardziej narażona na tworzenie się niekorzystnych zmian, wśród których szczególnie dokuczliwe dla kobiet, jak i mężczyzn, są zmarszczki. Z tej przyczyny tak istotne jest, aby stosować właściwe kremy przeciwzmarszczkowe dopasowane do wieku i typu skóry. Na szczęście nie będzie to skomplikowane, gdyż w sprzedaży można kupić kosmetyki dopasowane do każdego rodzaju skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – jakie czynniki są w nich zawarte?

Jednym z głównych zadań kremów przeciwzmarszczkowych jest hydratyzacja skóry. Z tego względu kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy często posiadają w składzie mocznik – komponent, który zespala molekuły wody i w ten sposób przeciwdziała jej utracie, a oprócz tego zmiękcza skórę. Kosmetyki tego typu mają w składzie też tłuszcze nazywane ceramidami, które również uniemożliwiają utratę wody, bowiem wypełniają przerwy między komórkami tkanki skórnej. Ważnym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do cery jest też skwalen. Jest to substancja wchodząca w skład naturalnego płaszcza lipidowego skóry człowieka. W odpowiednim nasyceniu skwalen zwalcza wolne rodniki i inne niekorzystne elementy, a jednocześnie pozwala składnikom odżywczym dotrzeć do skóry.

Rodzaje kremów przeciwzmarszczkowych do cery

Kremy przeciwzmarszczkowe dzielą się na kilka typów. Jednym z najważniejszych kryteriów podziału jest wiek konsumenta, do którego kierowany jest konkretny kosmetyk. Przy jego wyborze powinno się też wziąć pod uwagę, do pielęgnacji jakiej części ciała został on opracowany – wszak krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się właściwościami od kremu do szyi albo pod oczy.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]