Na co zwrócić uwagę podczas kupna kurtki na motocykl?

Na co zwrócić uwagę podczas kupna kurtki na motocykl?

Więcej informacji o kurtkach na motor.

Każdy motocyklista ma świadomość, iż w pełni przyjemna jazda na dwóch kółkach jest możliwa tylko w dobrze dopasowanej do tego odzieży. Dlatego w garderobie każdego fana motocykli powinna wisieć chociaż jedna rasowa kurtka na motocykl. Oferta sklepów motocyklowych jest dziś nadzwyczaj bogata, więc bez większych trudności można znaleźć zarówno kurtki ze skóry, jak i tekstylne, które spełnią wymagania nawet bardzo kapryśnych motocyklistów.

Kurtka na motor ze skóry – większa protekcja motocyklisty w razie upadku

Jazda na motorze najczęściej kojarzy się ze skórą i faktycznie do dziś kurtki sporządzone z tego materiału uznaje się za najlepszy wybór w odniesieniu do trwałości oraz jakości, co rzecz jasna odzwierciedla się także w ich wysokich cenach. Na przekór uniwersalnym skojarzeniom, aktualnie większość kurtek na motocykl ze skóry ma sportowy fason, a nie tradycyjną stylistykę rodem z filmów z lat 80-tych. Nie oznacza to, że nie ma w sprzedaży legendarnych skórzanych ramonesek.

Główną zaletą skórzanych kurtek na motocykl jest oczywiście ich wysoka wytrzymałość na wytarcie, wskutek tego w przypadku upadku kierowcy na asfalt zapewniają mu większą ochronę. Do sfery mitów powinno się też odłożyć już przekonanie, iż kurtka ze skóry jest ciężka i sztywna – te uszyte z skóry bydlęcej czy nubuku mało co różnią się pod tym kątem od kurtek z tkanin wykonanych z tkanin poliamidowych czy poliestrowych.

Jak kupować kurtkę na motocykl?

Kurtka na motocykl powinna być wygodna, w związku z tym polecamy nabyć ją w sklepie stacjonarnym, w którym możemy ją włożyć na próbę. W ten sposób uzyskamy pewność, że kurtka jest pasować do naszej postury. Jednakże zakupy kurtki na motor w sieci to także dobra opcja, szczególnie jeśli dobrze zna się swoje wymiary lub ma się już inną odzież od danego producenta. Kurtka motocyklowa powinna dobrze opinać korpus, lecz nie może krępować jego ruchów. Przymierzając kurtkę wyciągnij ramiona na wprost udając, że chwytasz kierownicę. Jeśli rękawy zachodzą za nadgarstki to znaczy, że musisz kupić mniejszy rozmiar. Za duża kurtka na motor podnosi niebezpieczeństwo urazów, ponieważ w czasie upadku protektory mogą przesunąć się względem ciała motocyklisty i w rezultacie nie spełnią one swojego zadania. Dla optymalnego komfortu zaleca się zwrócić również uwagę, czy kurtka ma paski regulujące jej szerokość na ramionach, w tułowiu i pasie.

Siedziba firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]