Odzież robocza chroniąca głowę i twarz pracownika

Odzież robocza chroniąca głowę i twarz pracownika

Czepek clip znajdziesz na https://tinyurl.com/yfnjxf3h.

Zagwarantowanie wymaganych standardów bezpieczeństwa w trakcie wytwarzania żywności wymusza, by kadra linii przetwórczych posiadała stosowne ubranie ochronne, które uniemożliwia przedostanie się cząstek ciał obcych do wytwarzanych wyrobów. Jednym z najistotniejszych elementów tego typu ubrań roboczych są maseczki i czepki, noszone na głowach pracowników.

Osłony na twarz oraz włosy – kominiarki, czepki i czapki

Kluczowym zadaniem produktów chroniących głowę członków załogi, jest udaremnianie dostaniu się jakichkolwiek włosków do wytwarzanych artykułów spożywczych. Zarządcy linii przetwórczych dostarczają swojej załodze różnorodne nakrycia zakrywające włosy oraz twarz. Okrycia te sporządzane są na ogół z polipropylenu (PP), który cechuje się odpowiednią przepuszczalnością powietrza, a przy tym może być w szerokim zakresie stosowany w sektorze spożywczym, także do produkcji opakowań. Z tego tworzywa sztucznego produkuje się m.in. czepki ochronne clip i kominiarki zasłaniające znaczną część głowy. Te ostatnie występują również w wariancie z maseczką zasłaniającą usta i nos pracownika. PP można farbować, w związku z tym czepki oraz kominiarki ochronne z niego wykonywane, można kupić w kilku kolorach, co niewątpliwie zainteresuje właścicieli zakładów, którym zależy na spójności wizerunkowej marki. Natomiast czapki ochronne (także te z daszkiem) wykonywane są z bawełny i przędzy akrylowej.

Ochrona głowy to także okrycie twarzy – maseczki jednorazowe

Maseczki higieniczne tworzą dodatkową ochronę podczas produkcji. Obniżają one prawdopodobieństwo przeniknięcia do żywności kropelek śliny. Maski zasłaniające twarz to artykuły, które zakłada tylko raz. One również wytwarzane są z włókniny polipropylenowej, która jest niezmiernie lekka, hipoalergiczna oraz się nie pyli się. W zależności od potrzeb, maseczki wykorzystywane w sektorze spożywczym mogą być jedno-, dwu- albo trójwarstwowe. Dla mężczyzn posiadających zarost dostępne są natomiast specjalne maski obejmujące kompletnie żuchwę, które sięgają nad górną wargę.

Siedziba firmy:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]