shuttersy w oknach, okiennice dekoracyjne

Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

Projektując wystrój pomieszczenia, rzadko przeznacza się wiele czasu na okna. Przeważnie decyzja pada na szablonowe rozwiązanie, czyli zasłony i firanki, które niekiedy zestawiane są z żaluzjami. Jednak jest jeszcze inne mało rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Shuttersy – nowinka w europejskim budownictwie

Nadrzędną cechą shuttersów (lub też po polsku – szutersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych poruszają się, a więc można łatwo je ułożyć w różnych pozycjach, w zależności od fantazji lokatorów. Producenci wytwarzają je z PCV, płyt pilśniowych, jak również z drewna. Okiennice wewnętrzne shutters instaluje się przeważnie na oknach, aczkolwiek doskonale sprawdzą się także na drzwiach czy w szafach. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w europejskim budownictwie wykorzystuje się nadal sporadycznie, ale większość z pewnością przyjrzała się im na ekranie telewizora lub w kinie, ponieważ tego typu okiennice są często używane na obszarach z ciepłym klimatem, a więc w Afryce Południowej czy w Nowej Zelandii.

Dlaczego warto zdecydować się shuttersy?

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko wspaniale wyglądają, lecz mają także praktyczne funkcje. Za ich pomocą można w pasywny sposób kontrolować użycie energii słonecznej: latem powstrzymywać nagrzewanie się pomieszczeń, a w zimne – zapobiegać stracie ciepłego powietrza. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów wnętrz i nie ma zwykle przeszkód, żeby umieścić je na większości ram okiennych. Wytwarza i instaluje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, iż są stosunkowo droższym rozwiązaniem niż np. żaluzje. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom bardzo elegancki wygląd, a więc podnoszą wartość posesji. Trzeba dodatkowo podkreślić, iż okiennice wewnętrzne typu shutters reguluje się bez użycia łańcuszków, co rodzice dzieci czy właściciele psotliwych psów i kotów, które zerwać sterczące żyłki, uznają zapewne za dodatkową zaletę.

Siedziba firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]