Z urządzenia do drenażu limfatycznego możesz korzystać w domu

Z urządzenia do drenażu limfatycznego możesz korzystać w domu

Chcesz zamówić aparat do drenażu limfatycznego? Koniecznie odwiedź ten adres.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego zadaniem jest poprawa krążenia limfy w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta blisko 100 lat temu – to zestaw różnorodnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów pompujących oraz okrężnych, których częstotliwość i siłę terapeuta dostosowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta oraz punktu ucisku.

Urządzenie do presoterapii – na cellulit i nie tylko

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów chętnie stosowane są maszyny do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety podzielone na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny dolne lub górne. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne przegrody rękaw uciska kończynę, pobudzając tak przepływ limfy. Jest dużo zaleceń do korzystania z zabiegu presoterapii. To zwłaszcza zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy lub mastektomii). Wykorzystuje się go też w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w niwelowaniu cellulitu oraz wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia stała się też niesłychanie popularna wśród sportowców, w głównej mierze jako etap regeneracji powysiłkowej.

Domowy sprzęt do masażu limfatycznego

Duże możliwości wykorzystania urządzeń do drenażu limfatycznego przysłużyło się mocno do rozwoju tego sprzętu. Teraz osoby na co dzień korzystające z tej formy terapii mogą przeprowadzić zabieg w mieszkaniu, dzięki nowoczesnym urządzeniom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Aparaty do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza ilość komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to skuteczniejszy masaż. Maszyny CarePump są kompaktowe i nie są ciężkie, więc bez trudu można zabrać je w podróż, przykładowo na turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego musi być koniecznie uzgodnione z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym na własną rękę, bo istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to m.in. niewydolność serca czy nowotwór, które trzeba uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]